Przyszłość dostaw miejskich

Renault EZ-PRO Concept

Po zaprezentowaniu EZ-GO, przedstawiającego naszą wizję przyszłości mobilności osobistej, przedstawiamy miejski samochód dostawczy – EZ-PRO Concept. Autonomiczny, modułowy, inteligentny i w 100% elektryczny.

EZ-PRO Concept

Pojazd – robot, który rzuca nowe światło na dostawy miejskie

EZ-PRO Concept uosabia nową autonomiczną mobilność, współdzieloną i inteligentną.

Przewidzieć przyszłość rozwiązań dostaw miejskich

Opracowany na tej samej platformie co EZ-GO, EZ-PRO Concept przeznaczony jest do transportu i dostaw paczek oraz świadczenia usług w mieście.

Renault EZ-PRO Concept, okazuje się doskonałym narzędziem, odpowiadającym potrzebom firm i osób prywatnych. W bezpieczny sposób dostarcza przedmiot zawsze tam, gdzie wybierze klient; na przykład do paczkomatów otwieranych za pomocą aplikacji na smartfona.

Naturalnie zintegrowany z przestrzenią miejską, EZ-PRO Concept bierze czynny udział w płynności ruchu drogowego oraz uosabia nową mobilność, dbającą o środowisko, cichą i wolną od zanieczyszczeń, mającą pozytywny wpływ na miasto.

EZ-PRO Concept

Concept-car zbudowany w oparciu o potrzeby profesjonalistów

Design, który odpowiada ludzkim potrzebom

Wierny zasadzie „Easy Life”, EZ-PRO Concept jest inteligentną, współdzieloną i autonomiczną platformą, składającą się z dwóch elementów zwanych podami. W głównym podzie znajduje się pilot, natomiast jeden lub więcej podów porusza się w trybie „platooning” (tryb konwoju) lub w sposób niezależny, aż do docelowego punktu dostawy.

Tak jak w przypadku pojazdu EZ-GO, użyto szerokich drzwi frontowych oraz składanego stopnia ułatwiającego wejście na pokład.

Praktyczna i funkcjonalna platforma jest również wyposażona w drzwi boczne, które otwierają się do góry, podczas gdy przesuwny stopień wysuwa się automatycznie na zewnątrz, aby ułatwić dostęp do przestrzeni ładunkowej.

Wizja skupiona na potrzebach pilota

Kokpit głównego poda jest miejscem pracy pilota. Wygląd kokpitu został oparty o linie łączące prostotę, ergonomię oraz skuteczność. Dostępna przestrzeń została oczyszczona ze zbędnych elementów, zachowując to co najważniejsze.
Platforma została zaprojektowana tak, aby połączyć komfort z praktycznością. Jest ona również wyposażona w funkcję autonomicznej jazdy, która umożliwia kierowcy obsługę dostaw lub skupienie się na innych ważnych zadaniach.
W zależności od potrzeb, personalizowana kabina może być wykorzystana jako mobilne biuro, będąc w pozycji bocznej lub skierowana do przodu, aby skupić się na drodze.

Poznaj inne koncepty

Poznaj

Przyszłość mobilności interaktywnej

Poznaj

Wrażenia mobilności najwyższej klasy

Polityka prywatności
Realizacja: Ad Awards